point blank bedava çarlar full apk indir youtube mp3 indir mail kaydolma
Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C
03-03-2021 13:55 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

DİJİTAL SU SAYAÇLARINA % 20 ZAM GELDİ

DİJİTAL  SU  SAYAÇLARINA % 20 ZAM GELDİ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bolu Belediyesi tarafından 01 Mart tarihi itibarıyla dijital su sayaçlarını kullanan abonelerin tükettiği suya %20 zam yapıldı."

Bolu Belediyesi tarafından 01 Mart tarihi itibarıyla dijital su sayaçlarını kullanan abonelerin tükettiği suya  %20 zam yapıldı. Karar alınırken de zamma karşı çıkan AK Parti grubu suya yapılan zammın özellikle dijital su sayaçlarına yapılması ve zorunlu saat değişikliğinin ise hukuksuz olduğunu belirtmiş ve sonucunda 1 Ocak'ta Tanju Özcan’ın yaptığı zammın en azından Mart ayına ertelenmesini istemişti.  Pandemi  sürecinin devam etmesinden dolayı da bu sürenin  3 ay ertelenmesini öngören AK Parti grubu önergesine MHP destek verirken Tanju Özcan’ın oylamadan önce red verilmesi yönündeki telkininiden sonra CHP ve İyi Partili  meclis üyelerinin Red oyu vermesiyle red edildi.

%20 ZAM UYGULAMAYA KONULDU

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, “Bilindiği üzere Kasım  ayı Meclis bütçe görüşmelerinde  Bolu Belediyesi tarafından dijital su sayacı abonelerinin kullandığı suya %20 zam yapılması planlanmıştı. Biz Ak Parti Grubu olarak o gün yaptığımız itirazda bunun verdiğini sözlere aykırı olduğunu ve dijital su sayaçların kullanan vatandaşlara adeta bir ceza olduğunu söyleyerek buna karşı çıkmıştır. Tüm çabalarımız lütfen 1 Mart tarihine kadar ertelenen  zam maalesef uygulanmaya konulmuş oldu. Artık dijital su sayacı kullanan aboneler suyu %20 daha pahalı alacaklar” ifadelerine yer verdi.

"SEÇİM DÖNEMİ VERDİĞİ SÖZÜ UNUTTU"

Pandemi şartlarının devam ettiğini ve Belediyenin vatandaşın sırtındaki yükü alması yerine daha fazla bir yük yüklediğini belirten Balaban; “Tüm ülkede olduğu gibi Bolu’da zorlu bir süreçten geçiyoruz. Devletimiz vatandaşımızın ve esnafımızın üzerindeki yükü hafifletmeye çalışırken Bolu 

Belediyesi suya %20 zam yapıyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Biz Ak Parti grubu olarak bu zam kararının en azından yaşam şartlarının normale dönünceye kadar ertelenmesi talep ettik. Lakin bu talebimiz seçim döneminde; “Bolu’ya Türkiye’nin en ucuz suyunu içireceğim’ sözünü veren Tanju Özcan, İYİ partili ve chp li meclis üyeleri  tarafından kabul görmemiştir” dedi.

‘BAŞKAN ÖZCAN GÖZÜNÜ VATANDAŞIN CEBİNE DİKMİŞTİR’

Vatandaşların mekanik su sayacına geçişi adına zam uygulamasının uzatılması gerektiğini vurgulayan Burak Balaban, “Aralık sonrası gördük ki, Bolu Belediyesi vatandaşların mekanik saate geçişi konusunda yeterli duyuruyu yapmamış veya kasıtlı olarak yap(a) mamıştır. %80 dijital su saati kullanılan Bolu’da bu zam, pandemi sürecinde vatandaşın sırtına ek yük olmuştur. Belediyeye seçildiğinde beri elle tutulan hiç bir. İcraatını hayata geçiremeyip ek kaynak da oluşturamayan Sevgili Başkan ve saz heyeti , gözünü Bolulu vatandaşın cebine dikmiştir. Bütçede oluşacak muhtemel açığı su zamlarıyla kapatmanın hayalini kurmuştur. Bu durum Bolu için üzücü, vatandaşımız içinse büyük bir hayal kırıklığıdır. Bu konuda hukuksal mücadeleye de başlıyoruz. ” cümlelerini kullandı.  Kaynak: bolusonhaber.com
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Kardelen , 04-03-2021 16:11 aşağıdaki yorumu yaptı. Dijital saate mecburi geçtik. onca para verildi. iyi kötü şimdi kullanıyoruz. sayaç okuma bedeli yok. Anolog saate geçmek bir dayatma ile olmamalı isteyen geçsin. Ama bu durumda sayaçların okunması söz konusu kim okuyacak yeni eleman almak lazım okuyucu binaya nasılsa gelecek gelince bir sayaç için gelmesi zarar. Özetle başkan diyor ki siz güzellikle değişmezseniz ben zorla değiştir tirim. Peki sonra bir sonra ki seçimde başkan değişirse ne olacak? Yine mi sayaç değiştireceğiz?
yorumlar Celal Özgeci , 03-03-2021 15:47 aşağıdaki yorumu yaptı. Dijital su sayacı varken mekanik saatde neyin nesi kiracıların kullandıkları su paralarınıda ev sahiplerinden aldılar fazla fazla yine aynı sistememi geri dönmek istiyorlar. Dijital saatle adamın parası varsa doldurur kartînı kullanır suyu en azından ev sahibinin cebinden fazladan su parası çıkmamış olur
FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ