Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

SOYSAL SPOR

ÖRNEK OTOGAZ

KRAL PİDE

14-01-2020 12:30 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

Vali Ümit’ten Engelli Merkezine Ziyaret

Vali Ümit’ten Engelli Merkezine Ziyaret
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bolu Valisi Ahmet Ümit Karaçayır Mahallesinde bulunan Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Gündüzlü Bakım Merkezi bölümünü ziyaret etti."

42 engelli çocuğumuzun hizmet aldığı merkezi ziyaret eden Vali Ümit, merkezde bulunan iş atölyelerini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit ile İŞKUR Müdürü İsmail Yalçın’ın da yer aldığı programda Vali Ümit, engelli öğrencilerimizin yer aldığı bütün sınıfları gezerek onlarla sohbet etti.

Öğrencilerin iş eğitimi, el becerileri ve müzik sınıflarını gezen Vali Ümit, engelli öğrencilerin kendi el becerileriyle yaptıkları ürünlerle ilgili çocuklara sorular sordu ve onları tebrik etti.

Müzik sınıfında eğitim alan öğrencilerle de buluşan Vali Ümit, onlarla beraber ritim tutarak derslerine ortak oldu.

VALİ ÜMİT ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA SOHBET ETTİ

Bunun yanında Beyaz Baston Görme Engelliler haftası nedeniyle programa katılan ve görme engelli vatandaşlarımızın gününü kutlayan Vali Ümit, görme engelli vatandaşlarımız ile tek tek sohbet etti.

Görme engelli vatandaşlarımız, merkezde eğitim gören engelli bireylerimiz ve engelli bireylerimizin ailelerine hitap eden Vali Ümit, yeni hizmet vermeye başlayan merkezin tüm engelli bireylerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni merkezin çocukların eğitim alması için şehir merkezinde yer alan, ulaşımı kolay bir tesis olduğunu ifade eden Vali Ümit, “Bu binayı tahsiste emeği geçen herkesi kutluyorum. İnanıyorum ki çocuklarımız burada daha güzel bir eğitim alacaklardır. Burada eğitim alan kardeşlerimize İŞKUR ile birlikte inşallah imkanlar dahilinde iş imkanı da sağlamaya çalışacağız” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit de yaptığı konuşmada “Sayın Valimiz engellilerimize yönelik çalışmalara çok hassasiyet gösteriyor. İnşallah Sayın Valimizin de desteği ile engelli kardeşlerimize çok daha iyi ortamlarda çok daha iyi hizmetler vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Ümit ve tüm engelli bireylerimiz beraber pasta kesitler ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ