Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C
18-10-2023 14:09 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

Yurt genelinde İsrail'in hastane saldırısı protesto edildi

Yurt genelinde İsrail'in hastane saldırısı protesto edildi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gazze'deki el-Ehli Baptist düzenlenen ve bine yakın sivilin katledildiği hava saldırısının ardından İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protestolar başladı."

Gazze'deki el-Ehli Baptist düzenlenen hava saldırısının ardından tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de birçok kentte İsrail protesto edildi.

İstanbul'da İsrail konsolosluğu önünde protesto

İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan vatandaşlar, Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik saldırıyı protesto etti.

İsrail'in abluka altındaki Gazze'de el-Ehli Baptist Hastanesi'ni bombalamasının ardından harekete geçen vatandaşlar, Beşiktaş'taki konsolosluk binasının önüne ellerinde Filistin bayraklarıyla geldi.

"Katil İsraili, Filistin'den defol" sloganları

Hastanenin bombalanmasına tepki gösteren katılımcılar, "Katil İsrail Filistin'den defol" sloganları atarken zaman zaman tekbir de getirdi.

Bolu,Edirne, Konya, Bursa, Van, Kayseri, Gaziantep, Erzurum, Adıyaman ve İzmir'de yaşayan birçok vatandaş bu zulme sessiz kalmadı.

Bolu'da bir araya gelen vatandaşlar, İsrail'in Gazze'deki hastaneye yönelik saldırısını protesto etti.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ