Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

SOYSAL SPOR

ÖRNEK OTOGAZ

KRAL PİDE

09-06-2019 21:14 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

Vali Ümit: Geçen Yıla Oranla Kazalarımız Yüzde 50'nin Üzerinde Düşmüş Durumda

Vali Ümit: Geçen Yıla Oranla Kazalarımız Yüzde 50'nin Üzerinde Düşmüş Durumda
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dönüş yolculuğu süren tatilcilerin yoğunluğa neden olduğu D-100 kara yolunun Bolu kesiminde emniyet ekiplerince drone ile trafik denetimi yapıldı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, uygulama noktalarını ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı."

Bayram tatilinden dönenler, Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun İstanbul istikametinde yoğunluğa neden oluyor.

Bolu Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik ekiplerince, Köroğlu Şehit Cevdet Keskin Bölge Trafik Denetim İstasyonu Amirliği önünde drone ile uygulama gerçekleştirildi. 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, uygulama noktasını ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı, kontrol amaçlı durdurulan araçların sürücülerine trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulundu, çocuklara oyuncak, kırmızı düdük ve trafik karnelerini verdi.

Bayram tatili süresince Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunda gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Vali Ümit, "Çok önemli bir bayramı geride bıraktık. Vatandaşlarımız işlerine dönüyorlar. Onun için yolda ulaşım son derece kalabalık bir şekilde devam ediyor. Günlük ortalama geliş gidiş 100 bin aracı bulan bir sirkülasyon var." diye konuştu.

Vali Ümit, kazalarda yüzde 50'nin üzerinde düşüş olduğuna dikkati çekerek, "Maalesef yine kazalarımız var. Şükür, ölümlü kazamız yok, yaralamalı kazamız var. Geçen sene emniyet bölgesinde 26 yaralamalı kazada 76 yaralı varken bu sene 15 kaza ve 38 yaralımız var. Jandarma bölgesiyle birlikte 23 kazamız, 52 yaralımız var. Geçen yıla oranla kazalarımız yüzde 50'nin üzerinde düşmüş durumda. Bunda alınan tedbirlerin önemli yeri var." diye konuştu.

 Vali Ümit, beraberinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik İle birlikte ayrıca Bolu D-100 karayolu ve Anadolu Otoyolunu kesiminde bulunan kontrol noktalarına da giderek denetimler hakkında bilgiler aldı.

Vali Ümit, “İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde Bolu sınırlarında aldığımız Ramazan Bayramı Trafik Tedbirlerinin bu güne kadar titiz bir şekilde uygulanmasında görev alan İl her kademedeki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet ayrıca Bayram tatili dönüş süreci “trafik tedbirleri uygulama denetimleri” kapsamında Anadolu Otoyolu Boludağı Tüneli Karayolları İşletme Şefliğini de ziyaret ederek tüneldeki bayram tatili dönüş yoğunluğu ve alınan tedbirler hakkında da bilgiler aldı.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ