Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

SOYSAL SPOR

ÖRNEK OTOGAZ

KRAL PİDE

28-07-2020 14:58 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

VALİ AHMET ÜMİT AÇIKLADI/ BOLU'DA KORONADAN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ

VALİ AHMET ÜMİT AÇIKLADI/ BOLU'DA KORONADAN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Genel olarak yüzde 99 belki de yüzde 100 seviyede her şey normale döndü diyebilirim. Ama kontrollü sosyal hayat devam ediyor." dedi."

Ümit, Kalıcı Konutlar Mahallesi'nde bulunan bir okulda inceleme gezisi gerçekleştirdikten sonra  yaptığı basın açıklamasında ildeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları hakkında değerlendirmede bulundu.

Bolu'da her gün yapılan koronavirüs testleri sonucunda pozitif vaka tespitlerinin olduğunu ifade eden Ümit, "Ama bunlar kontrol altında. Bakanlığımız da bunları her gün günlük olarak açıklamaya devam ediyor. Bize düşen esas itibarıyla bu virüse karşı kendimizi korumak ve başkalarının da korunmasına yardımcı olmak. Yani kurallara uyarak hem kendimizi korumuş oluruz hem de başkalarının korunmasına da katkı sağlamış olacağız." şeklinde konuştu.

Ümit, koronavirüsten korunmak için aylardır üzerinde durulan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının aksatılmadan devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Türkiye genelinde alınan kurallar ve tedbirler çerçevesinde hareket etmek durumundayız. İlk başlarda iller arasında akışkanlık yoktu. Yani illerde insanlar sınırlarını terk edemiyordu ya da kontrollü terk ediyordu. Şimdi 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci var. Genel olarak yüzde 99 belki de yüzde 100 seviyede her şey normale döndü diyebilirim. Ama kontrollü sosyal hayat devam ediyor. Kısacası hayatımızı kontrol altında tutmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede maske, mesafe ve hijyen kurallarından sık sık bahsediyoruz." dedi.

Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. Buradan hepsine rahmet diliyorum. Sayısal olarak 8’i buldu maalesef. Gerçi bunların iki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı ama bizde de elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var.  Zaten büyün çabamızda mümkün olduğunca bu vefatların önüne geçmek. Genç olsun çocuk olsun yaşlı olsun kurallara uymaya gayret edelim.dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ