Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C
16-10-2020 12:24 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

SAYIN:''LİDERLERİMİZİN ANISINA SAYGISIZLIK''

SAYIN:''LİDERLERİMİZİN ANISINA SAYGISIZLIK''
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın Bolu Belediyesi tarafından D-100 ve TEMOtoyolunun kesiştiği kavşağa yapılan ve Türk siyasi tarihinde yer etmiş liderlerin resim ve özlü sözlerinin Karayolları ekipleri tarafından kaldırılmasına tepki gösterdi."

 

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bolu Belediyesi tarafından D-100 ve TEM Otoyolunun kesiştiği kavşağa yapılan ve Türk siyasi tarihinde yer etmiş liderlerin resim ve özlü sözlerinin Karayolları ekipleri tarafından çevik kuvvet desteği ile silinmesi ve tahrip edilmesi en hafif tabiri ile liderlerimizin anısına saygısızlık ve edepsizliktir.

Resimlerin yapımı sırasında ve 6 aydır orada bulunmasına sesini çıkarmayan yetkililer hiçbir yazışma ve uyarı yapmadan gece yarısı yangından mal kaçırırcasına bu resimlerin üzerini kapatmaya çalışmışlardır.

Burada sorulması gereken 2 soru var: Birincisi bu resimlerin niçin kaldırılmak istendi? İkicisi bu talimatı kim verdi?

Birinci soruya cevabımız iktidar özellikle zihniyeti gereği halkın önceliklerini değil kendi ikbalini düşünmektedir. Malumunuz bu resim ve özlü sözler her kesimden liderleri ve onların özlü sözlerini ihtiva ettiği için tüm toplum tarafından beğeni ile karşılanmıştı. İktidar tıpkı pandemi döneminde olduğu gibi muhalefetin iyi bir icraat yaparak topluma fayda sağlamasını engellemek için elinden geleni yapıyor. Bunu kendi iktidarları için tehdit olarak görüyorlar. Maalesef iktidarın zihniyeti böyle çalışıyor.

İkinci sorunun cevabı ise bu işin AK Parti İl Bolu Başkanlığının talimatı olmadan yapmaya kimsenin cesaret edemeyeceğidir. Valimiz Sayın Ahmet Ümit olaydan haberi olmadığını beyan etmiş ve çalışmayı durdurmuştur. Karayolları Müdürümüzün ise böyle riskli bir işe kendi başına kalkışması günümüz Türkiye’sinde mümkün değildir. Ak Parti teşkilatları herkesten önce kendi içlerinde bunun hesabını sormalıdırlar.

Sözlerimi burada toparlarken yapılan bu hareketi esefle kınıyorum. Toplum olarak bu yönetim zihniyetine sessiz kaldığımız sürece umduğumuz müreffeh günlere kavuşmamız mümkün değildir.dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ISOMER KOMBİ

gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ