Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

SOYSAL SPOR

ÖRNEK OTOGAZ

KRAL PİDE

11-09-2019 17:02 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

Okul kantini ve yemekhanelerinde çalışanlara Gıda Güvenliği ve Hijyen Eğitimi verildi

Okul kantini ve yemekhanelerinde çalışanlara Gıda Güvenliği ve Hijyen Eğitimi verildi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bolu'da okul kantini ve yemekhanelerinde çalışanlara "Gıda Güvenliği ve Hijyen Eğitimi" verildi."

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinin özel hijyen şartlarında, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliğini sağlamak amacıyla eğitim toplantısı yapıldığı bildirildi.

Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda verilen ve Bolu Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi teknik personelinin düzenlediği toplantıya, 130 kişinin katıldığı ifade edildi.

Eğitime katılanlara "Gıda Güvenliği ve Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Gereklilikleri" hakkında eğitim verildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, şunları kaydetti:

"Bakanlığımızın en önemli sorumluluklarından biri, çiftlikten sofraya gıda güvenilirliğini sağlamaya çalışmaktır. Bakanlığımızın duyarlılığı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız söz konusu olduğunda bir kat daha artmaktadır. Çocuklarımız zamanlarının büyük bir bölümünü okullarında geçirmekte ve en az bir öğünlerinde beslenmelerini bu eğitim kurumlarının bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi yerlerden sağlamaktadır. Dolayısıyla bu gıda işletmelerinin hijyen şartları önem arz etmektedir."HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri

ÇINAR ADASI

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ