Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

SOYSAL SPOR

ÖRNEK OTOGAZ

KRAL PİDE

01-06-2019 21:12 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

Öksüz ve Yetim Aileleriyle İftar Yemeği

Öksüz ve Yetim Aileleriyle İftar Yemeği
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bolu Valiliği himayesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından öksüz ve yetim çocuklu ailelere iftar yemeği programı düzenlendi."

Düzenlenen programa Bolu Valisi Ahmet Ümit ile eşi Şengül Ümit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, İl Müftüsü Orhan Genç, Kızılay Şube Başkanı Muhsin Kınacı, bazı daire amirleri ile öksüz ve yetim çocuklu aileler katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda iftarın açılmasının ardından İl Müftüsü Orhan Genç, sofra duası yaptı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, ailelere Ramazan Ayı’nın 25’inci iftarında bir araya gelmekten ailecek mutlu olduklarını kaydetti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit yaptığı konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi:

“Bize en güzel örnek her zaman Peygamber efendimiz olmuştur. Bütün mahlûkatın, kendi şerefine, kendi adına, kendisi yaratıldığı için yaratılmış olan bir çocuk var. Bu çocuk için Cenab-ı Hak dedi ki : “Sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım.” Kısacası kâinatın adına yaratıldığı, kendisine hürmet nail olduğu bir çocuk doğuyor. Zulümlerin karşısına, zalimlerin karşısına bir çocuk doğuyor. Bu yavru daha annesinden doğmadan babasını kaybetmiş. Doğmuş daha 6 yaşındayken babasının mezarını ziyarete gittiklerinde annesini kaybetmiş ve en çok ihtiyacı olduğu dönemlerde eşini kaybetmiş, amcasını kaybetmiş. Yani zorluktan zorluğa girmiş bir yetim. Tüm bu kâinatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı o yetim, bütün mahlûkatın, bütün insanlığın kurtulması için bir çare olmuş, bir çıkış yolu olmuş, bir formül olmuş, sevginin, muhabbetin, aşkın özü, esası ve temeli olmuş. Biz böyle bir peygamberin ümmetiyiz.

Fakir olabiliriz, zor durumda olabiliriz, öksüz olabiliriz, yetim olabiliriz, hiç kimsemiz olmayabilir. Ama bizim Peygamberimiz var, bizim rabbimiz var. Onların emirleri var ve dolayısıyla onların emirleri doğrultusunda bizler var oldukça, biz mevcut olanlar, kimsesizlerin kimiyiz. Bizler kısacası bütün evlatlarımızın anasıyız, bütün evlatlarımızın babasıyız, bütün ailelerimizin hamisiyiz. Bu kapsamda sizlerle bir iftar yemeği düzenlemek ve bir araya gelmek istedik. Katılımlarınız dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum. Bu devlete, bu millete,  öksüz, yetim, fakir, fukara, zengin, öğrenci, öğreten kısacası toplumumuzda bulunan her kişinin, her şahsın borcumuz var ve hepimiz bu borcumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Devletimize, milletimize olan görevlerimizi en iyi şekilde yapmak hepimizin en temel görevlerinden bir tanesidir. Daima mağdurun yanında, mazlumun yanında yer alan bir milletiz elhamdülillah. Böyle bir milletin efradı olduğumuz için Cenab-ı Hak’ka ne kadar şükür etsek azdır.

Bizim her zaman yanımızda olan Kızılay Derneğimize ve değerli hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu iftarda emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Programın devamında Vali Ahmet Ümit ve eşi Şengül Ümit, masaları tek tek gezerek hem çocuklar hem de anne ve/veya babalarıyla sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ