SAKA SU BOLU

Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

Borazanlar taksi

BİİSTEK.COM

20-01-2024 15:38 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

CEM VE KÜLTÜR EVİ TALEBİNE İLHAN DURAK’TAN CEVAP

CEM VE KÜLTÜR EVİ TALEBİNE İLHAN DURAK’TAN CEVAP
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Alevi Kültür Dernekleri Bolu Şube Başkanı Ramiz Güleç’in Cem ve Kültür Evi talebine kayıtsız kalmayan MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak “Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde Cem ve Kültür Evi için üzerimize düşeni yerine getireceğimizin sözünü veriyorum” dedi."

Alevi Kültür Dernekleri Bolu Şube Başkanı Ramiz Güleç, sosyal medyasından yaptığı paylaşımla siyasi parti belediye başkan adaylarından Cem Evi talebinde bulundu. Güleç paylaşımında “Bolu yerelde, iddialı olan siyasi parti belediye başkan adayları netleşmiş durumda. Bolu da, yıllardır yaşamakta olan Alevi Halk kitlesinin beklentileri olan, inançsal ve kültürel değerleri yaşayacakları bir CEM EVİ ihtiyacı  talebi karşılık bulmamıştır. Bu gün itibari ile, mevcut adayların, bu CEM EVİ talebimizi, kendi seçim bildirgelerinde ve yapmayı taahhüt edecekleri projeleri arasında yer vereceklerini, bu haklı talebimizin karşılık bulmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
CEM VE KÜLTÜR EVİ TALEBİNE DURAK’TAN CEVAP
Bu paylaşımın ardından duruma kayıtsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Güleç’in bu talebine karşılık bir açıklama yaptı. Bolu Belediye Başkanı seçildiği takdire Cem ve Kültür Evi için üzerimize düşeni yapacağız diyen Durak “Alevi Kültür Dernekleri Bolu Şube Başkanımız Sn. Ramiz Güleç’in sosyal medyadaki çağrısına istinaden, Hoca Ahmet Yesevi'nin dört kapı, kırk makam felsefesiyle oluşturduğu Alevi İrfanı’nın yaşatılması için halkımızın teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde Cem ve Kültür Evi için üzerimize düşeni yerine getireceğimizin sözünü veriyorum” dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

YAĞMUR OTO

gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ