point blank bedava çarlar full apk indir youtube mp3 indir mail kaydolma
Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

BİİSTEK.COM

09-05-2022 18:34 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

Bolu'da şehit, gazi ve engelli anneleri Kızılay etkinliğinde buluştu

Bolu'da şehit, gazi ve engelli anneleri Kızılay etkinliğinde buluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Türk Kızılay Bolu Şubesi Kadın Teşkilatınca, Anneler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi."

Vali Ahmet Ümit'in eşi Şengül Ümit'in himayelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün katkısıyla Bolu Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi'nde organize edilen programa, şehit, gazi, engelli ve koruyucu anneleri ile huzurevi sakini kadınlar katıldı.

Programda konuşan Şengül Ümit, kadının toplum içerisindeki varlığının derin huzur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, "Kadınlar, Yüce Mevla'nın kendilerine bahşettiği merhametleriyle her zaman bulundukları ortamı güzelleştirmişler ve dünyamızı yaşanılacak huzurlu yere çevirmişlerdir." dedi.

Türk Kızılay Bolu Şubesi Kadın Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan da annelerin evlatları için çalışıp çabaladığını ve hayatlarını onlara adadığını kaydetti.

 "Dünyalar bir tarafa, kızımız bir tarafa"

Kızının engelli olduğunu 12 Kasım 1999 Düzce Depremi sayesinde öğrenen Nurhan Özkuru da "Onu çok seviyoruz. Bizim için dünyalar bir tarafa, kızımız bir tarafa. Yeter ki o mutlu olsun, hasta olmasın, yüzü gülsün, her şeye değer. Allah'tan tek dileğim, kızım için sağlıklı bir ömür. Hayat bize böyle bir melek verdi. Ömrüm, ömrüne feda olsun." diye konuştu.

Koruyucu anne olan Nevim Güler de duygularını paylaştı.

Etkinlikte, Bolu Gazel Gençlik ve Spor Kulübü Analı-Kızlı Halk Oyunları ekibi gösteri sundu, Emine-Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Öğrenci Korosu da "Anne" temalı konser verdi.

"Arkadaşım Keman Projesi" kapsamında eğitim alan anneler ile çocukları da katılımcılara mini konser verdi.

Etkinlik sonunda annelere hediye takdim edildi.

Programa, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy'un eşi Özlem Aksoy, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Timuçin Erem, kurum müdürlerinin eşleri, şehit ve gazi anneleri ile kadın polis ve jandarma personelleri katıldı.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

YAĞMUR OTO

gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ