Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

SOYSAL SPOR

ÖRNEK OTOGAZ

KRAL PİDE

10-08-2019 16:34 Kategori: GÜNCEL | Bölge: Bolu

BOLU VALİLİĞİ BAYRAM KUTLAMASI ŞEHİTLİK ZİYARETİ İLE BAŞLADI

BOLU VALİLİĞİ BAYRAM KUTLAMASI ŞEHİTLİK ZİYARETİ İLE BAŞLADI
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"11 Ağustos günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramı münasebetiyle Bolu Valiliği tarafından planlanan bayram kutlama programı, Şehitlik ziyareti ile başladı."

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Tankçı Albay Cavit Nartop, Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, İl Müftüsü Orhan Genç ve diğer protokol üyeleri ziyaretler kapsamında ilk olarak Şehitliğimizi ziyaret ederek, dua ettiler.

Şehitlikte din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Okunan Kuran-ı Kerimin ve Müftülüğün koordinesinde okunan Kuran-ı Kerimin ardından dualar yapılarak şehitlerimizin şahs-ı manevilerine hediye edildi. 

Şehitlik programının devamında şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi.

15 Temmuz Şehidimiz Polis Memuru Ozan Özen’in annesi ve babası ile sohbet ederek bir istekleri olup olmadığını soran Sayın Valimiz Ahmet Ümit, mezarlığa gelen diğer vatandaşlarla da sohbet edip, tüm katılımcıların Kurban Bayramlarını kutladı.

ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİ ZİYARET EDİLDİ

Şehitliğimizin ziyaret edilmesinin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet Şehit Aileleri ve Gazi Derneklerini ziyaret ederek, dernek üyelerinin bayramlarını kutladılar sohbet ettiler.

Bayram ziyaretleri kapsamında ilk olarak Muharip Gaziler Derneği ziyaret edildi. Ziyarette Dernek Başkanı Sami Yıldız ve diğer Gazilerimiz tarafından karşılanan Bolu Valisi Ahmet Ümit ve protokol üyeleri, derneğin nezdinde tüm Gazilerimizin mübarek Kurban Bayramlarını kutladılar.

Bir diğer ziyaret ise Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne oldu. Dernek Başkanı Muhittin Özel ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Ümit ve protokol üyeleri Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz ile sohbet ettiler.

Bu ziyaretlerde Şehit yakınlarımız ve Gazilerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ümit, “Bayramlaşmalar bizim kadim bir geleneğimizdir. Bizde bu maksatla bayram kutlamalarına Şehitliğimizi ziyaret ederek başladık, Şehit aileleri derneğimizi ve Gazilerimizin derneklerini ziyaretle devam ediyoruz. Sizler bizlerin özel değerlerimizsiniz. Çünkü bütün taarruzlara rağmen devletimizin ve milletimizin dosta güven düşmana korku salacak şekilde daima ayakta olmasının en önemli sebeplerinin başında Şehitlerimizin fedakârlıkları ve kahraman Gazilerimizin gayretleri gelmektedir. Bu sebeple Şehitlik ve Şehit aileleri ile Gaziler derneğinin öncelikle ziyaret edilmesi bizim için de öncelikli bir görevdir. Bütün Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize rahmet dilerken, Şehit ailelerimize ve Gazilerimize de sağlık ve afiyetler temenni ediyorum” dedi.

Şehit aileleri ve Gazi derneklerinin başkan ve üyeleri de ziyaretler için Vali Ümit ve beraberindeki heyete çok teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ