SAKA SU BOLU

Bolu
+20°C
İstanbul
+22°C
Ankara
+23°C

Borazanlar taksi

BİİSTEK.COM

31-07-2019 20:06 Kategori: BİLGİ | Bölge: İstanbul

Edirne kiralık daire fiyatları ve ilanları

Edirne kiralık daire fiyatları ve ilanları
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Edirne, Türkiye’nin Trakya kesiminde yer alan bir ilidir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı verilerine göre 411 bin 528 nüfus yoğunluğuna sahiptir."

Edirne’de; Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa olmak üzere toplam 9 ilçe yer almaktadır. Kentsel dönüşüm ve ulaşım projelerine yer verilen Edirne’de emlak piyasası da oldukça önemli bir konuma sahiptir. Arda, Tunca ve Meriç ırmaklarını buluşturan şehir; camiileri, çarşıları, tarihi evleri, köşkleri, köprüleri ve lezzetleriyle çok önemli kültürel ve yöresel zenginlikleri bünyesinde barındırır. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre bölgenin en kalabalık ilçesi Merkez, en az nüfuslu ilçesi de Lalapaşa ilçesi oldu. Peki, Edirne kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? Edirne Keşan’da kiralık ev fiyatları nedir? Edirne’de kiraya verilen bir dairenin yatırım geri dönüş süresi kaç yıldır? İşte, Edirne’de kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

Edirne’de kiralık daire fiyatları 726 TL’den başlıyor!

Edirne’de konut yatırımı yapmak isteyenlerin yanı sıra kiralık dairelere olan rağbet de oldukça fazladır. Yoğun olarak öğrencilerin de yer aldığı bu şehirde, uygun fiyatlı kiralık dairelerin bulunması büyük bir önem taşımaktadır. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre, Edirne’de kiralık ev fiyatları 726 TL’den başlıyor. Bölgedeki ortalama 100 metrekare kiralık evlerin minimum fiyatı 726 TL iken, maksimum fiyatın 1.210 TL olduğu bilinmektedir. Yaklaşık 100 metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 968 TL olduğu bilinmektedir.

Edirne’de kiraya verilen bir dairenin yatırım geri dönüş süresi 18 yıl!

Yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcıların yakın merceğinde olan Edirne’de her bütçeye uygun satılık ve kiralık ev bulmak mümkündür. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Edirne’de satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarının yüzde 2.13 artış gösterdiği bilinmektedir. Edirne’de kiraya verilen bir dairenin yatırım geri dönüş süresi, bir başka ifadeyle amortisman süresinin 18 yıl olduğu bilinmektedir.

Edirne Keşan’da kiralık ev fiyatları ne kadar?

Keşan Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 84 bin 442 nüfus yoğunluğuyla Edirne’nin Merkez’den sonra en kalabalık ilçesidir. 19 mahalleden oluşan Keşan, Edirne’nin en çok tercih edilen bölgelerinden biridir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Keşan’da kiralık daire fiyatları 550 TL’den başlamaktadır. Ortalama yüz metrekare kiralık daire fiyatları minimum 550 TL iken, bu fiyatların maksimum 916 TL olduğu bilinmektedir. Bölgedeki yüz metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 733 TL olduğu görülmektedir. Keşan satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarının yüzde 1.35 artış gösterdiği bilinmektedir. Keşan’da kiraya verilen bir dairenin yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanmaktadır.

 

Edirne’de kimler yaşıyor?

Zingat.com Bölge Raporu, satılık ve kiralık konutların fiyat bilgilerinin yanı sıra bölgenin yakın çevresindekiler ve demografik bilgileri hakkında da detaylar içeriyor. Demografik bilgilere bakıldığında Edirne’deki nüfus toplamı 411 bin 528 olarak veriliyor ve nüfusun yıllık artış oranı yüzde 1.15 olarak ölçümleniyor. Şehirdeki yaş aralığına bakıldığında genel olarak düzenli bir dağılım olduğu görülmektedir. Edirne’de yaşayanların yüzde 62,8’inin medeni durumu evli, yüzde 25,1’inin de bekâr olduğu bilinmektedir.

Trakya kesiminin gelişmeye devam eden şehirlerinden Edirne’de yer alan kiralık daire ilanlarını yakından görüntülemek istiyorsanız, tüm Edirne kiralık ev fiyatları için tıklayın!HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER BİLGİ HABERLERİ

YAĞMUR OTO

gazete manşetleri
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ